Geplaatst op 14-07-2025
- Categorie: Algemeen
- Auteur: Nicole Hoksbergen, commissaris coastal
Zondag 6 juli vertrokken Ramon Peeters, Anton Reijinga, Merel de Groot, Mareile Ehmke en ik naar de haven van Scheveningen.
Onze eerste mixed Coastal wedstrijd op de echte zee! De voorspellingen, veel wind, hoge golven en regen. Kortom het ultieme Coastal weer!! We hadden er allemaal veel zin in. De week voorafgaand met man en macht getracht een trailer en chauffeur te regelen maar uiteindelijk voor het huren van de Thonon van de KNRZV Muiden gekozen.
Het was een goed bezette wedstrijd. Wij gingen de golven te lijf met in totaal dertien mixed Coastal 4x+'en. Met een windkracht van een kleine 4 met uitschieters naar 6 waardoor het een hele uitdaging zou worden. We hadden helaas weinig kans tegen veel fittere en beter getrainde ploegen maar het plezier en het harde werken was er niet minder om.
We mogen heel erg trots zijn op deze ploeg die de Noordzee trotseerde onder stevige omstandigheden maar aanvaarden die zonder vrees of andere angsten. Gewoon heel hard werken en niet opgeven ondanks serieuze golven, flinke wind en bakken met regen die over ons uit werden gestort. De volgende keer schuiven we beslist een paar plaatsjes op!!
Quote Anton Reijinga: ‘Vaker wedstrijden in deze mix geroeid, maar nu eindelijk op zee. Zuidwest windkracht drie, golven van anderhalve meter en een geweldige sfeer. Onze start gaan we aan werken, Scheveningse RV tot volgend jaar!’
Zondag 13 juli was het NK Coastal Roeien voor skiffs, mannen, vrouwen én jongens & meisjes onder 18 en mixed 2x.
Om 8.15u vertrokken Clement Thewissen, Dane de Laaf en ik vanochtend vanaf de Hoop richting de locatie voor het NK Beachstart vanaf het strand van Scheveningen. Op naar een bijzondere nieuwe ervaring: Een parcours varen in een Coastal skiff op zee, met serieuze golven verder op zee maar vooral een pittige branding die eerst moest worden overwonnen. Dan waren er ook nog de flinke onderstroom en de wind. Eerst zien dat je heelhuids door de branding kwam en dan je boot in balans houden zodat je niet om gaat.
Voor de time trial mocht Dane als eerste starten in de eerste heat en dat deed hij met grote overtuiging. Hij rondde als eerste de laatste boei maar helaas ging hij vlak erna ondersteboven op het rak richting de finish. Groot respect want het gebeurde helaas nog 2 maal en keer op keer zat hij rap weer terug in de boot vastberaden om te finishen!!
Dane moest daarna tegen de éénnalaatste een heat varen; hij deed het krachtig en met overtuiging maar won helaas niet.
Clement ging overtuigd de strijd met golven, wind en onderstroom aan en won nota bene met grote overmacht de time trial en mocht bij de halve finale als eerste de baan links of rechts kiezen. Hij koos voor de rechterbaan vanaf het strand en ook die race won hij behendig en met overmacht, als snelste van alle deelnemers.
Toen kwam de finale. Door enige verwarring en onrust omtrent welke boot Clement voor zijn heat zou gebruiken en een gebrek aan boathandlers startte hij onbedoeld in de linkerbaan. Maar dat boeide hem niet maar onbedoeld werden mijn aanwijzingen verkeerd begrepen en nam hij de boeien vlekkeloos en met gemak, lag ruim voor maar hij nam ze aan de verkeerde kant (gespiegeld). Hij won van iedereen met overmacht en groot gemak en bereikte de finishknop zonder veel moeite, maar het oordeel van de jury was keihard en teleurstellend. Hij kreeg een DQ. Maar hij weet wat hij kan onder deze omstandigheden en gaat 6 september op Katwijk zijn revanche halen. LET MAAR OP!!
Quote Dane:
Ik dacht eerst dat ik Coastal roeien snel en goed zou oppakken maar dat is helemaal niet zo. Het is heel anders dan plat water roeien maar wel net zo leuk! Het is effe wennen aan de grote golven en snel instappen maar was zeker een leuk ervaring. Ik ben een paar keer omgevallen enheb een paar krassen gekregen maar dat hoort er natuurlijk bij. Het is ook leuk om je teamgenoten te helpen afzetten bij de start van de race. Ik ben blij dat ik het heb gedaan en misschien kom ik er weer bij met Nereus!
Quote Clement:
Ik dacht dat Coastal roeien veel makkelijker en slomer zou gaan maar eigenlijk is het heel anders: het is meer met balans en waterkennis. Ik vond het leuk omdat het een nieuwe ervaring was met een paar andere roeiers en vooral veel nieuwe regels maar toch de finale gehaald! En voor volgende keer zou ik me wel beter willen voorbereiden met boathandlers enz. en ook baanregels. Ik vindt t leuk om mee te hebben gedaan en hoop weer tot de Coupe ervoor te trainen.
Quote Nicole:
Goed gedaan jongens, ik heb genoten van jullie strijdlust en durf!!