Aanmelding Amstelbeker mannen (roeiers & stuurtjes)

Geplaatst op 12-07-2026  -  Categorie: Algemeen  -  Auteur: Menno van Blitterswijk en Christof Coenders
Aanmelding Amstelbeker M8+ (roeiers & stuurtjes)
Op zaterdag 26 september 2026 zal de Amstelbeker plaatsvinden, de wedstrijd waar algemene en studentenverenigingen hun sterkste achten op het water leggen om boord aan boord over 750 meter te strijden voor de Palm- en de Fortunabeker. Een mooi evenement om naar te kijken maar vooral ook om aan deel te nemen.
 
Hierbij de oproep aan alle (junioren)mannen die graag in aanmerking willen komen voor deelname aan de Heren Amstelbekeracht en dit kenbaar te maken door het formulier in te vullen.
Aanmelden kan tot 31 juli 2026. Dit is ook voor stuurtjes die interesse hebben voor het sturen van de mannenacht.  
Indien jij mee wilt doen aan de trainingen en selectie, dan wordt van je verwacht dat je vanaf begin augustus 1 tot 2 keer per week in de boot kan zitten en dat je daarbuiten minimaal 2 keer week voor jezelf op de RP3 of Concept2 traint.
 
Selectiecriteria
In voorgaande edities is gebleken dat er behoefte is aan duidelijkheid rondom de selectie en voorwaarden van deelname. Derhalve wil het coachkader hier zo concreet mogelijk over zijn:
  • Twee weken voor de wedstrijd is de selectie definitief. In die twee weken daaropvolgend (maar ook in de aanloop daarnaartoe) is beschikbaarheid voor roeitrainingen in de boot uitermate belangrijk. Natuurlijk is aanwezigheid bespreekbaar in verband met geplande vakanties, echter langdurige afwezigheid in voornamelijk de laatste twee weken is een reden tot uitsluiting van de selectie.
  • Het aantoonbaar doen van vereiste trainingen met inzage in scores. Persoonlijke voortgang in aanloop van de selectie zal worden bijgehouden, ook op het gebied van coachbaarheid en roeikwaliteit. Het verzaken (en niet tijdig inhalen) van een training leidt onherroepelijk tot uitsluiting van de selectie.
  • Fitheid. Voor 12 augustus ontvangt het coachkader van ieder ingeschreven persoon graag een 750m score, op de RP3. Het tempo is vrij. Het niet inleveren van een 750m score voor die datum, leidt onherroepelijk tot uitsluiting van de selectie.
Inschrijven kan via het volgende formulier: Schrijf je nu in!